IMG 9c2360b3befc170faeeeb8e9e389d808 V

Διαδικτυακή συνέντευξη μαθητών από την κ. Κωφίδου

Την Πέμπτη 29 Φεβρουαρίου, οι μαθητές μας της Α τάξης, είχαν την ευκαιρία να συνομιλήσουν
διαδικτυακά, με την κ. Τάνια Κωφίδου, υπεύθυνη επικοινωνίας εταιρίας φυτικών καλλυντικών, με έδρα την Αθήνα και δεύτερο γραφείο στο Λονδίνο. Η παραγωγή των προϊόντων, σε συνεργασία με το Τμήμα Χημείας του Πανεπιστημίου Αθηνών, βασίζεται σε φυσικά συστατικά μεταξύ των οποίων συγκαταλέγεται και το εκχύλισμα φύλλων ελιάς αποκλειστικά από βιολογικές καλλιέργειες στην Γέρα.
Οι μαθητές έθεσαν τα ερωτήματά τους και ανακάλυψαν με ενδιαφέρον πρωτότυπες δυνατότητες της ελαιοκαλλιέργειας στον τομέα της κοσμετολογίας. Ευχαριστούμε επίσης θερμά και την Δήμητρα Πάλλη, συνιδρύτρια της εταιρίας που μοιράστηκε τον ενθουσιασμό μας για την επικοινωνία και την ενημέρωση.