1713937011937

Εκδήλωση λήξης του σχολικού έτους 2023-2024 – ΓΕΛ ΓΕΡΑΣ

Οι μαθητές του Γενικού Λυκείου  Γέρας  συνεχίζοντας τις δράσεις συνεργασίας με  άλλα σχολεία, υποδέχθηκαν την Τετάρτη  17 Απριλίου  2024, στην αίθουσα Πολιτισμού ” Οδυσσέας  Ελύτης ” τους μαθητές  της Γ τάξης του γυμνασίου, στο πλαίσιο της ομαλής μετάβασης τους στο Λύκειο .

Πραγματοποιήθηκε ενημέρωσή τους σχετικά με τη λειτουργία του Γενικού  Λυκείου, τις κατευθύνσεις που μπορούν να επιλέξουν  και τις σχολές, στις οποίες οδηγούν.

Ακολούθησε με επιτυχία  η παρουσίαση από τους μαθητές  των  δράσεων και προγραμμάτων σχολικών δραστηριοτήτων,  που υλοποίησης το τρέχον σχολικό  έτος, καθώς και των κυριότερων σημείων της σχολικής ζωής (  διαγωνισμοι. Συνέδρια κ.α).

Οι μαθητές μας μαζί με τους προσκεκλημένους μαθητές του γυμνασίου   χάρηκαν την παρουσίαση και τη συνύπαρξη τους, καθώς πολλοί  γνωρίζονται μεταξύ τους.. αντάλλαξαν ευχές και αποχώρησαν με ένα αξιόλογο δωράκι  για  το Πάσχα!